-------------------------------------------------------------------------------------------
REHABILITACJA
   |    MASAŻ
ODNOWA BIOLOGICZNA
-------------------------------------------------------------------------------------------

* CENY PAKIETÓW
* KARTA RABATOWA

Na pierwszej wizycie rehabilitant wykona kompleksową diagnostykę,  która  będzie polegała na  przeprowadzeniu wywiadu,  sprawdzeniu motoryki  i  wykonaniu  testów. Na podstawie diagnozy zaproponuje postępowanie terapeutyczne dobierane zawsze indywidualnie to potrzeb pacjenta

REHABILITACJA
Zajmujemy się kompleksową rehabilitacją:

[CENNIK]

Rehabilitacja zespołów bólowych

- kręgosłupa: dyskopatii, „rwy kulszowej”
- barku: „bolesny bark”
- łokcia „zespół tenisisty”, „zespół golfisty”
- w chorobach zwyrodnieniowych

Rehabilitacja po urazach sportowych (skręceniach, zwichnięciach, złamaniach, naciągnięciach, naderwaniach, zerwaniach mięśni)

- przywrócenie pełnej i bezbolesnej funkcji
- trening sensomotoryczny
- specjalistyczny trening „powrót do sportu”

Rehabilitacja po zabiegach ortopedycznych

- rehabilitacja po endoprotezoplastykach, rekonstrukcjach więzadeł

Rehabilitacja kardiologiczna

- po stanach zawałowych
- rehabilitacja profilaktyczna ogólnokondycyjna

Rehabilitacja neurologiczna

- udary mózgu
- urazy rdzenia kręgowego

Rehabilitacja wad postawy

- skoliozy
- plecy okrągłe/płaskie
- stopy płaskie/koślawe

Rehabilitacja w wodzie

Środowisko wodne stwarza nieocenione możliwości rehabilitacji w każdej dziedzinie , dzięki odciążeniu i walorach wody można łatwiej zrelaksować organizm, przyśpieszyć regeneracje tkanek, wspomóc rozwój organizmu.


MASAŻ
W naszych usługach oferujemy także masaż:

[CENNIK]

klasyczny / leczniczy
Łagodzi napięcia mięśni, poprawia kondycję fizyczną ciała, stosuje się go w stanach wyczerpania, rekonwalescencji i w leczeniu wielu schorzeń, poprawia przemianę materii i reguluje krążenie krwi; Szczególne zastosowanie ma w chorobach układu mięśniowego i narządów ruchu.

segmentarny
Masaż segmentarny pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również ich przyczyn na drodze odruchowej. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. Główne wskazania do jego zastosowania to: czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, czynnościowe, zwyrodnieniowe i przewlekłe gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, zaburzenia funkcjonowania gruczołów wewnątrzwydzielniczych.

sportowy
Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym.

odchudzający, antycelulitowy, ujędrniający
Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, a także polepszenie ukrwienia skóry i mięśni. W rezultacie przyspiesza się przemiana materii w całym organizmie.

bańką chińską
Masaż bańkami jest odmianą terapii podciśnieniowej i stanowi odwrotność terapii uciskowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem : mechanicznym i odruchowym.

odprężający z relaksacyjną muzyką
Jest to specyficzne połączenie masażu klasycznego i energetycznego. Jego celem jest pełna relaksacja i wyciszenie osoby masowanej. poprawia samopoczucie, odpręża, poprawia trofikę tkanek ; Masaż ten wykonuje się przede wszystkim dla uzyskania stanu odprężenia i relaksu; wpływa na wyrównanie ciśnienia krwi, udrożnienie przepływu limfy, uspokojenie pracy autonomicznego układu nerwowego, wyrównanie pracy układu hormonalnego. Masaż relaksacyjny przynosi zarówno odprężenie ciała, jak i umysłu, wpływając także bardzo pozytywnie na psychikę człowieka. Jest to więc relaks dla ciała i duszy.

na krześle (masaż Work-site) oferta dla firm
Work-site to krótki, efektywny, 10-15 minutowy masaż wykonywany w pozycji siedzącej (klient siedzi na krześle z oparciem). Opracowaniu są poddane okolice szyi, barków, ramion, głowy. Masaż odbywa się poprzez ubranie, bez potrzeby rozbierania się, stosowania olejków czy kremu do masażu. On-site masaż wykonywany jest na specjalnym do tego skonstruowanym krześle, na którym pacjent siedzi a jego klatka piersiowa i głowa oparta jest na specjalnych poduszkach. Korzysta się z technik zbliżonych do shiatsu, metody uciskowej lub też pracy z powięzią. Praca z wykorzystaniem specjalnego krzesła pozwala na pełniejszy masaż Ten rodzaj masażu zalecany jest dla osób, które mają siedzący charakter pracy oraz narażone są na stres. Korzyści płynące z masażu wykonywanego w miejscu pracy można rozpatrywać w dwóch kategoriach: dla pracownika oraz dla pracodawcy.

Masaż Limfatyczny
Masaż ten ma swoje odrębne techniki, jest wykonywany wolno i łagodnie, nie powoduje rozgrzania ciała; podstawowe zastosowanie drenażu limfatycznego to możliwość wykonywania masażu w momencie którym towarzyszą mu:
- wysięki,
- obrzęki,
- inne zmiany skórne wynikające z zaburzenia krążenia limfy, np. cellulit.

Szczególne znaczenie ma drenaż limfatyczny po usunięciu węzłów chłonnych, gdyż powoduje odprowadzenie nadmiaru zbierającej się limfy do pozostałych węzłów chłonnych – w tym zakresie stosowanie drenażu limfatycznego jest wręcz bezcenne; niezależnie od powyższych zastosowań stwierdzono skuteczne działanie odchudzające drenażu limfatycznego, a także duży wpływ na ujędrnianie i odmładzanie skóry


Masaż twarzy
Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej. Tak jak podczas sesji któregokolwiek typu masażu znika napięcie, tak dzięki masowaniu twarzy, zmarszczki i linie mimiczne ulegają zmniejszeniu, poprawia się krążenie krwi, skóra przywraca naturalną wilgotność, wszelkie toksyny łatwiej są usuwane, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem. Oprócz tego, masaż twarzy okazuje się być prawdziwym antidotum na męczące migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, czy wzmożony stres.

Masaż poprzeczny
Inna nazwa rozcieranie poprzeczne. Polega na punktowym rozcieraniu w poprzek włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśćca mięśnia, więzadła, przyczepu ścięgna do kości.
Regeneracja tkanki odbywa się na drodze:
· Neurofizjologicznej - hamowanie bólu
· Biochemicznej – po okresie 3 – 5 minut poprawa ukrwienia i mobilności
· Przeciwzapalnej - po okresie 15 – 20 minut uruchomienie prawidłowego procesu zapalnego umożliwiającego gojenie się tkanek.

Masaż funkcyjny
Stosowany jest najczęściej w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień mięśniowych, przykurczów, kontuzji sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni.
Jest to masaż powszechnie stosowany w rehabilitacji. Stosuje się go w połączeniu z innymi metodami. Ma na celu przywrócenie elastyczności i mobilności mięśni, wpływa także na sprężystość ścięgien.
Metoda ta łączy masaż tkanek z ruchem w stawie. Terapeuta wykonuje precyzyjny ucisk na określoną część mięśnia, którą chce masować, i w tym momencie sam, bez pomocy pacjenta, wykonuje w stawie ruch, za który odpowiada dany mięsień. Praca pacjenta polega na rozluźnieniu mięśni. Masażysta rozciera mięsień na całej długości, dlatego za każdym razem przykłada opór w innym jego miejscu. Prowadząc ruch oddala przyczepy mięśniowe, rozciągając w ten sposób mięsień.
Na początku terapeuta pracuje w zakresie, który nie powoduje bólu. Z każdym zabiegiem ruch w stawie jest zwiększany. Włókna mięśniowe znajdujące się pod palcami terapeuty są rozcierane, rozciągane co powoduję ich odprężenie.
Masaż funkcyjny stosowany jest najczęściej w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień mięśniowych, przykurczów, kontuzji sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni.

Masaż centryfugalny Inaczej masaż odstawowy. Jest to metoda stosowana po takich urazach jak stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia.
Zastosowanie znajduje również w terapii po urazach elementów okołostawowych tj. więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie.

 

ODNOWA BIOLOGICZNA

[CENNIK]

Pełny relaks i regeneracja w kompleksowo wyposażonym gabinecie hydroterapii:

Hydromasaż

Hydromasaż ma zbawienny wpływ na cały organizm nie tylko na stawy, lecz także kręgosłup, mięśnie i skórę. Działa również kojąco na układ nerwowy, poprawia samopoczucie, usuwa zmęczenie i regeneruje siły. A hydromasaż z aromaterapią zrelaksuje wyciszy i ukoi wszystkie zmysły

Masaż wirowy

W zabiegu tym wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ cieplny wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne związane z ruchem wirowym. Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła. Powoduje ona rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa to kąpiel z użyciem masażu powietrzem. Powoduje rozluźnienie ciała oraz daje uczucie odprężenia, działa kojąco i lekko nasennie

Inne zabiegi odnowy biologicznej

Masaż sekwencyjny uciskowy

Masaż za pomocą mankietów napełnianych powietrzem
Zastosowanie terapeutyczne: leczenie fizykalne stanów pourazowych; w schorzeniach powodujących niewydolność limfatyczną; w profilaktyce niewydolności układu krążenia; w niewydolności limfatycznej po mastektomii; w schorzeniach różnej etiologii objawiających się występowaniem obrzęków; w likwidacji cellulitis. Stosowany również w gabinetach kosmetycznych (skuteczne wspomaganie terapii odchudzających i odmładzających; metoda masażu poprawiająca jakość tkanki skórnej i tkanek podskórnych; stymulacja procesów przemiany materii), gabinetach i zakładach odnowy biologicznej (przyśpieszenie regeneracji organizmu po dużych wysiłkach fizycznych: sport, gimnastyka, itp.).

Terapia Energotonowa:

- zabieg witalizujący całe ciało - zabiegi przyspieszające metabolizm organizmu (spalanie tkanki tłuszczowej - lipoliza) - zabiegi przeciwbólowe w ostrych i przewlekłych stanach chorobowych


Trening narciarski prowadzony przez wykwalifikowanych terapeutów sportowych na co dzień pracujących ze sportowcami, posiadających uprawnienia instruktorów odnowy biologicznej i narciarstwa zjazdowego

Zajęcia w grupach max 4 osobowych o zbliżonym zaawansowaniu treningowym.

Trening składa się z 3 etapów:

1.zajęć w gabinecie rehabilitacyjnym - ćwiczenie rozciągające, ćwiczenia typowo narciarskie, ćwiczenia na nierównym podłożu Zajęcia w gabinecie to specjalnie przygotowany trening sensomotoryczny na piłkach, beretach, i taśmach 30 min intensywnych ćwiczeń

2.siłowni - intensywny trening pod okiem instruktora, wzmacnianie i wyrabianie kondycji konkretnych partii mięśniowych Zajęcia na siłowni obejmują wzmacnianie koncentryczne i ekscentryczne mięsni czworogłowych i kulszowo-goleniowych, poprawa ogólnej kondycji i wydolności fizycznej zajęcia te trwają 30 minut intensywnego treningu

3.zabiegami odnowy biologicznej Po treningu zabiegi odnowy biologicznej do wyboru: (około 15- 30 min w zależności od zabiegu) Kąpiel lodowa, hydromasaż, masaż sekwencyjny uciskowy, kąpiel wirowa lub zabieg witalizujący za pomocą terapii energotonowej.

Zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych

cena 90 zł czas 90 min

Mateusz Lorenc FizjoHelp www.fizjohelp.pl tel.504420796

--------------------------------------------------------------------------------------
Po każdym zabiegu lub serii zabiegów wystawiamy rachunek, co daje możliwość odliczenia od dochodu usług rehabilitacyjnych.

 

POWRÓT DO GÓRY STRONY

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA:
 
 
Gabinet Fizjohelp Rehabilitacja Kraków